HOME / cviceni-deti
Cvičení dětí

CVIČENÍ DĚTÍ

“U NÁS SI VYBEREŠ!”

PIDILIDI (Plaziči 4-8 měsíců + Lezci 8-12 měsíců + První krůčky cca 10-15 měsíců)

S nejmenšími dětmi cvičíme formou říkanek a písniček spojených s pohybem. Stimulace svalových skupin pomáhá rozvoji pohybového aparátu a děti si už v tomto raném věku ukládají rýmovačky do paměti, což mimo jiné podporuje jejich smysl pro rytmus. Kromě toho cvičíme na velkých gymballech, lezoucí děti zdolávají překážkové dráhy a cvičí si jemnou motoriku s míčky, chrastítky apod. Nejcennější je ovšem interakce mezi dětmi, rozvoj sociálních styků a komunikace. Kategorie lezců již samostatně sedí a lezou po čtyřech. První vratké krůčky ovšem zkouší děti pokaždé v jiném měsíci. Proto opravdu zvažte, zda vaše děťátko se již pokouší při držení nábytku pustit, či už zkouší chůzi do prostoru.

SKŘÍTCI (1-2 ROKY)

Batolata, která se postavila na vlastní nohy, zkouší běhat a na jednom místě je nelze udržet. Na našem cvičení se spolehlivě vyřádí. Pravidelně zařazujeme překážkové dráhy, které děti zdolávají za pomoci rodičů, cvičíme na velkých gymballech i s menšími míčky, padákem, kroužky a podobnými pomůcky. Samozřejmostí je cvičení za doprovodu říkanek a písniček, které pomáhají dětem rozvíjet slovní zásobu a bystřit paměť.

DRÁČCI (Minidráčci 2-2,5 roku + Dráčci 2,5-4 roky)

Malí dráčci si na našem cvičení užijí spoustu legrace, překážkové dráhy, které už mohou zdolávat sami nebo s drobnou pomocí rodičů, chůzi na minichůdách, trefování se na cíl a mnoho dalších aktivit podporujících správný rozvoj koordinace a zapojování všech svalových skupin. Kromě toho se děti učí zábavnou formou rozlišovat barvy, procvičují jemnou motoriku a učí se udržet delší dobu pozornost (pauzy po jednotlivém cvičení). Závody a hry zase povzbuzují přirozenou soutěživost a přátelské soupeření. Při každém cvičení je nezbytné vedení rodiče. Děti opakují to, co dělají rodiče, a rodiče opakují vše po lektorovi. Ukazují tak dětem, že všichni kdo cvičí, musí poslouchat lektora.

MINITÉČKO (malé m 3 – 5 let + velké M 4,5 – 6 let)

Odpolední aktivita pro všechny mrňouse, kteří milují pohyb se zábavou a zvládají to sami bez rodičů. Pohybové hry, různé manipulační úkoly, cvičení s velkými míči i míčky, švihadlem, obručí, zdolávání překážkové dráhy, chůze na minichůdách, skákání na malé trampolíně a zvládnutí základních gymnastických prvků… To je jen malý výčet činností, které si děti na našem cvičení vyzkoušíte;. Děti cvičí samy bez rodičů, kteří však mohou být k dispozici, pokud cítí, že je to potřeba. S sebou na hodinu pití a také prosíme před hodinou dojít s dětmi na záchod

MINITÉČKO SPECIÁL (věk 5-12 let)

Je pro všechny děti, které se bojí např. kotoulu, skákat z výšky, překonávat překážky nebo jsou po úraze, dlouhodobé nemoci a potřebují nabrat sílu. Na těchto hodinách je nikdo nebude honit a tlačit do daného cviku či úkolu. Našim cílem je najít cestu pro děti takovou, aby cvičení zvládly bez psychických problémů a měly ze cvičení radost a těšily se na další hodinu. Vítány jsou děti integrované do ZŠ či s jiným zdravotním omezením i s jejich sourozenci a kamarády. Cvičení probíhá v podobném duchu jako MINITÉČKO. Na začátku se zahřejeme pohybovou hrou, rozcvičíme se (manipulace s náčiním), protáhneme se, zazávodíme si a hurá na překážkovou dráhu, vždy minimálně s jedním stanovištěm na jemnou motoriku.

 

GYMTÉČKO S (4,5 – 7 let)

GymTéčko je zaměřené na základní gymnastické dovednosti. Vhodné je pro holky a kluky začátečníky. Cílem hodin je rozvíjet pohybové schopnosti a získávat nové pohybové dovednosti, které děti uplatní v každém budoucím sportu. Kromě rozvíjení správně naučených pohybových návyků (v rozcvičení, protahování a zdolávání překážek) získají zdatnost a zdravé sebevědomí. Po akrobatické přípravě se budeme věnovat kotoulům, hvězdám a možná i stojkám (dle možností dětí). Chybět nebudou skoky z malé trampolínky a přeskoky přes švédskou bednu.

GYMTÉČKO M (8 – 11 let)

GymTéčko je zaměřené na základní gymnastické dovednosti. Vhodné je pro začátečníky, mírně pokročilé nebo ty, kteří chtějí mít doplňkový trénink ke svému sportu. Uvítáme také holky a kluky, kteří někam chodili a nemají závodní ambice, jen si chtějí zacvičit. Cílem hodin je rozvíjet pohybové schopnosti a získávat nové pohybové dovednosti, které děti uplatní v každém sportu. Kromě rozvíjení správně naučených pohybových návyků (v rozcvičení, posilování, protahování) získají zdatnost a zdravé sebevědomí. Po akrobatické přípravě se budeme věnovat kotoulům, stojkám, hvězdám a možná i přemetům a saltu (dle možností dětí). Chybět nebudou skoky z malé trampolínky a přeskoky přes švédskou bednu.

GYMTÉČKO L – Parkour (12 – 15 let)

GymTéčko je zaměřené na navázání základních gymnastických dovedností (kotoul, stojka, hvězda…). Vhodné je pro začátečníky, mírně pokročilé nebo ty, kteří chtějí mít doplňkový trénink ke svému sportu. Uvítáme také holky a kluky, kteří někam chodili a nemají závodní ambice, jen si chtějí zacvičit. Cílem hodin je rozvíjet pohybové schopnosti a získávat nové pohybové dovednosti, které děti uplatní v každém sportu. Kromě rozvíjení správně naučených pohybových návyků (v rozcvičení, posilování, protahování) získají zdatnost a zdravé sebevědomí. Po akrobatické přípravě se budeme zlepšovat v kotoulech přes překážku, ve stoji na rukou, hvězdách a věnovat se budeme rondátům, přemetům a saltům (dle možností dětí). Chybět nebudou skoky z malé trampolínky a přeskoky přes švédskou bednu.

TÉČKO

Je sportovní přípravka pro všechny nadšené děti, které se rádi baví sportem. Pokud nevíte, na jaký sport je vaše dítě šikovné a talentované, tak tady se to zaručeně dozvíte. Intenzivní sportovní trénink nabízí všeobecný rozvoj formou cvičení a her.Malé téčko (5 – 7 let)
úterý 14:00 – 15:00Střední Téčko (6 – 8 let)
úterý 15:05 – 16:15Velké Téčko (8 a více let)
úterý 16:15 – 17:40Více informací zde.

STŘEŠOVICKÝ OŘÍŠEK

Při návštěvě jednotlivých kroužků zažijete samé překvapení, jako to měla Popelka se třemi oříšky. Různorodé a pestré názvy kroužků nabízí plno aktivit pro děti i rodiče nejen na mateřské dovolené.

Rozvrh a přihláška

 09:00 – 09:4510:00 – 10:4511:00 – 11:4512:00 – 12:4514:00 – 14:4515:00 – 15:4516:00 – 16:4517:00 – 18:0018:00 – 19:00
Pondělí SKŘÍTCIMINIDRÁČCI MINITÉČKOMINITÉČKOMINITÉČKO (5 – 6 let)  
ÚterýDRÁČCIDRÁČCIDRÁČCI  MINITÉČKOMINITÉČKO Speciál  
Středa MINIDRÁČCIPIDILIDI (Lezci)      
ČtvrtekSKŘÍTCIPIDILIDY (První krůčky)PIDILIDI (Plaziči)  GYMTÉČKO S GYMTÉČKO S (15:45 – 16:30)GYMTÉČKO M (16:30 – 17:30)GYMTÉČKO L (Parkour, 17:30 – 19:00)
PátekMINIDRÁČCIDRÁČCIDRÁČCIPIDILIDY (První krůčky)     
KURZTERMÍN
I.17. 9. 2018 – 1. 2. 2019
II.11. 2. 2019 – 14. 6. 2019

V tyto dny cvičení neprobíhá:
I. Kurz: 28.9., 17.11., 24.12. – 4.1.
II. Kurz: 19.4., 22.4., 1.5., 8.5.

PŘIHLÁŠENÍ NA KURZ

 • Přihlášení do kurzu probíhá přihlášením rodiče do rezervačního systémuv rezervačním období, včasným zaplacením kurzovného do zahájení kurzu bankovním převodem (viz. níže) a vyplněním online přihlášky  (v sekci “Registrace” na hlavní stránce). 
 • Kurzy jsou dva v průběhu celé sezony.
 • Kurzy se řídí rozvrhem platným pro celou sezonu.
 • V případě pozdního nástupu nebo nenastoupení na kurz, prosím oznamte emailem (viz výše).
 • Předplatitelé mají automaticky zarezervované všechny hodiny daného cvičebního dne cyklu.
 • Předplatitelé se stávají členy TJ Tatran Střešovice.
 • Předplatitelé mají nárok na jedno tričko / body pro dítě s logem Tatranu na sezonu.
 • Kurz není možné koupit v průběhu cyklu, zájemce musí počkat na vyhlášení dalšího kurzu nebo chodit jako návštěva a potom si včas zajistit předplatné následujícího kurzu.
 • Po rezervačním období do nových kurzů nelze měnit den ani hodinu v probíhajícím kurzu.
 • Vždy je možné předplatit si pouze jeden cyklus kurzu, termíny zakoupení dalšího kurzu budou včas oznámeny a napsány do aktualit.
 • Stávající předplatitelé mají přednostní právo pro koupi dalšího cyklu v dané sezoně.
 • V případě zrušení hodiny provozovatelem (TJ Tatran Střešovice) má předplatitel nárok na vrácení poměrné části kurzovného, a to ve formě kreditu.

Platba bankovním převodem

 Fio banka: 53901515/2010
VS dopolední cvičení rodičů s dětmi: 19802
VS Minitéčka+Speciál: 19803
VS Gymtéčka S,M, L (Parkour): 19810
Zpráva pro příjemce: jméno a příjmení dítěte i rodiče zapsaného v rezervačním systému
Specifický symbol: mobil, který jste uvedli do rezervačního systému
Cena dle aktuálního ceníku.

Jednorázová návštěva hodiny

 • Hodinu rezervujte v rezervačním systému, či před začátkem hodiny na recepci TJ Tatran Střešovice bez registrace (jen pokud je na cvičení či v herně volno – volná místa jsou v rezervačním systému vyznačena zelenou barvou)
 • Hotovostní platba na recepci TJ Tatran Střešovice před cvičením (platební karty nebereme).
 • Přihláška se nevyplňuje.
Karolína Dudová (1984)

Karolína Dudová (1984)

Tel.: 737 688 102
Mail: karolina.dudova@tatran.cz 
BIO: Hlavní kontaktní osoba pro všechny skupiny cvičení dětí. Věčná studentka, momentálně na UK FTVS končím Bc. obor Tělovýchova a sport osob se specifickými potřebami. Je to doplňující studium k mé trenérské licenci A specializace Sport pro všechny, kde využívám naplno všech zkušeností přes 10 let dlouhé praxe jako trenér v gymnastickém odd. TJ Sokol Řepy, v TJ Bohemians Praha a jako pedagog volného času v DDM Praha 6. Kromě Tatranu si občas zaskočím lektorovat nebo jako dobrovolník pomáhat do ÚVN k pacientům na LDN či psychiatrii. Jsem stále aktivním členem v TJ Sokol Praha Vršovice v odd. všestrannosti a teamgymu, pravidelně se zúčastňuji světové gymnaestrády a všesokolského sletu. Kromě sportu mě baví jakékoliv výtvarné tvoření, práce se zvířaty a dělání radosti druhým.
Lada Vinšová (1984)

Lada Vinšová (1984)

Mail: lvinsova@gmail.com 
BIO: Jsem mladá, aktivní maminka, před mateřstvím jsem pracovala v administrativě. Má dcera mi otevřela nové možnosti inspirace a realizace, proto jsem se rozhodla věnovat cvičení s malými dětmi. Ke sportu mám velmi kladný vztah již od dětství, pár let jsem dělala klasickou gymnastiku, 4 roky intenzivně jezdila na koni, dnes ráda jezdím na lyžích, na kole, na bruslích a zajímám se o nové, moderní styly cvičení (závěsná akrobacie, trampolíny, body workout…) Cvičím s dětmi již druhým rokem, naplňuje mě to natolik, že jsem si udělala licence: Cvičení předškolních dětí a rodičů s dětmi / Cvičitel rodičů a dětí a předškolních dětí III. třídy / Cvičení dětí kojeneckého věku.
Mgr. Zuzana Kopasová (1982)

Mgr. Zuzana Kopasová (1982)

Mail: zuzikopf@gmail.com 
BIO: Vystudovala jsem FTVS a až do nástupu na mateřskou dovolenou jsem učila na základní škole tělocvik. V atletickém oddílu VSK FTVS, jehož jsem členkou, jsem trénovala předškolní děti atletiku a plavání. Své dva syny chci vést ke sportu a pohybu vůbec, proto jsem s nimi začala chodit na Tatran cvičit nejprve jako maminka a teď s mladším synkem i jako cvičitelka.
Mgr. Barbora Pánková (1984)

Mgr. Barbora Pánková (1984)

Mail: bapanka@seznam.cz 
BIO: Pracuji jako fyzioterapeutka, na FTVS UK dále pokračuji v postgraduálním studiu biomechaniky člověka. Ve své praxi využívám především znalosti pohybového vývoje dětí. Kromě dětských skupinek vedu také cvičení pro dospělé nebo dětskou přípravku tanečního souboru, ve kterém odmala tancuji. Věnuji se horolezectví, cyklistice, pracovala jsem i jako lyžařská instruktorka. Považuji za důležité předat (nejen svým) dětem kladný vztah ke sportu, smysl pro pohyb a rytmus a základy správného držení těla.
Mgr. Kateřina Honzajková (1985)

Mgr. Kateřina Honzajková (1985)

Mail: caatcha@centrum.cz 
BIO: Vystudovala jsem pedagogiku a tělovýchovu na Západočeské univerzitě v Plzni a zkušenosti s vedením kolektivu jsem získala vyučováním na pražském Gymnáziu Nad Alejí. Mimo to jsem vedla volejbalovou přípravku dívek TJ Tatran Střešovice a při škole jsem vyučovala angličtinu v mateřské škole. Momentálně jsem na rodičovské dovolené se dvěma dětmi. Věřím, že vztah k pohybu se dá pěstovat už od mala, a proto jsem se zaměřila na práci s těmi nejmenšími.
Vzdělání: Cvičitelka rodičů a dětí a předškolních dětí III. třídy. Rekvalifikační kurz Cvičení kojenců a batolat.

CENÍK A PLATBA

Název cvičeníCena kurzuHotovost
PIDILIDY, SKŘÍTCI, MINIDRÁČCI, DRÁČCI, MINITÉČKO + Speciál, GYMTÉČKO S, M1800,-120,-
GYMTÉČKO L (Parkour)2200,-140,-
Sobotní hernax80,-

PLATBA BANKOVNÍM PŘEVODEM

 Fio banka: 53901515/2010
VS dopolední cvičení rodičů s dětmi: 19802
VS Minitéčka+Speciál: 19803
VS Gymtéčka S,M, L (Parkour): 19810
Zpráva pro příjemce: jméno a příjmení dítěte i rodiče zapsaného v rezervačním systému
Specifický symbol: mobil, který jste uvedli do rezervačního systému