HOME / cviceni-deti
Cvičení dětí

CVIČENÍ DĚTÍ

“U NÁS SI VYBEREŠ!”

PIDILIDI (Plaziči 4-8 měsíců + Lezci 8-12 měsíců + První krůčky cca 10-15 měsíců)

S nejmenšími dětmi cvičíme formou říkanek a písniček spojených s pohybem. Stimulace svalových skupin pomáhá rozvoji pohybového aparátu a děti si už v tomto raném věku ukládají rýmovačky do paměti, což mimo jiné podporuje jejich smysl pro rytmus. Kromě toho cvičíme na velkých gymballech, lezoucí děti zdolávají překážkové dráhy a cvičí si jemnou motoriku s míčky, chrastítky apod. Nejcennější je ovšem interakce mezi dětmi, rozvoj sociálních styků a komunikace. Kategorie lezců již samostatně sedí a lezou po čtyřech. První vratké krůčky ovšem zkouší děti pokaždé v jiném měsíci. Proto opravdu zvažte, zda vaše děťátko se již pokouší při držení nábytku pustit, či už zkouší chůzi do prostoru.

SKŘÍTCI (1-2 ROKY)

Batolata, která se postavila na vlastní nohy, zkouší běhat a na jednom místě je nelze udržet. Na našem cvičení se spolehlivě vyřádí. Pravidelně zařazujeme překážkové dráhy, které děti zdolávají za pomoci rodičů, cvičíme na velkých gymballech i s menšími míčky, padákem, kroužky a podobnými pomůcky. Samozřejmostí je cvičení za doprovodu říkanek a písniček, které pomáhají dětem rozvíjet slovní zásobu a bystřit paměť.

DRÁČCI (Minidráčci 2-2,5 roku + Dráčci 2,5-4 roky)

Malí dráčci si na našem cvičení užijí spoustu legrace, překážkové dráhy, které už mohou zdolávat sami nebo s drobnou pomocí rodičů, chůzi na minichůdách, trefování se na cíl a mnoho dalších aktivit podporujících správný rozvoj koordinace a zapojování všech svalových skupin. Kromě toho se děti učí zábavnou formou rozlišovat barvy, procvičují jemnou motoriku a učí se udržet delší dobu pozornost (pauzy po jednotlivém cvičení). Závody a hry zase povzbuzují přirozenou soutěživost a přátelské soupeření. Při každém cvičení je nezbytné vedení rodiče. Děti opakují to, co dělají rodiče, a rodiče opakují vše po lektorovi. Ukazují tak dětem, že všichni kdo cvičí, musí poslouchat lektora.

MINITÉČKO (malé m 3 – 5 let + velké M 4,5 – 6 let)

Odpolední aktivita pro všechny mrňouse, kteří milují pohyb se zábavou a zvládají to sami bez rodičů. Pohybové hry, různé manipulační úkoly, cvičení s velkými míči i míčky, švihadlem, obručí, zdolávání překážkové dráhy, chůze na minichůdách, skákání na malé trampolíně a zvládnutí základních gymnastických prvků… To je jen malý výčet činností, které si děti na našem cvičení vyzkoušíte;. Děti cvičí samy bez rodičů, kteří však mohou být k dispozici, pokud cítí, že je to potřeba. S sebou na hodinu pití a také prosíme před hodinou dojít s dětmi na záchod

MINITÉČKO SPECIÁL (věk 5-12 let)

Je pro všechny děti, které se bojí např. kotoulu, skákat z výšky, překonávat překážky nebo jsou po úraze, dlouhodobé nemoci a potřebují nabrat sílu. Na těchto hodinách je nikdo nebude honit a tlačit do daného cviku či úkolu. Našim cílem je najít cestu pro děti takovou, aby cvičení zvládly bez psychických problémů a měly ze cvičení radost a těšily se na další hodinu. Vítány jsou děti integrované do ZŠ či s jiným zdravotním omezením i s jejich sourozenci a kamarády. Cvičení probíhá v podobném duchu jako MINITÉČKO. Na začátku se zahřejeme pohybovou hrou, rozcvičíme se (manipulace s náčiním), protáhneme se, zazávodíme si a hurá na překážkovou dráhu, vždy minimálně s jedním stanovištěm na jemnou motoriku. Letos samostatnou hodinu neotevíráme z důvodu malé poptávky. Po dohodě, ale vaše dítě rádi začleníme.

 

GYMTÉČKO S (4,5 – 7 let)

GymTéčko je zaměřené na základní gymnastické dovednosti. Vhodné je pro holky a kluky začátečníky. Cílem hodin je rozvíjet pohybové schopnosti a získávat nové pohybové dovednosti, které děti uplatní v každém budoucím sportu. Kromě rozvíjení správně naučených pohybových návyků (v rozcvičení, protahování a zdolávání překážek) získají zdatnost a zdravé sebevědomí. Po akrobatické přípravě se budeme věnovat kotoulům, hvězdám a možná i stojkám (dle možností dětí). Chybět nebudou skoky z malé trampolínky a přeskoky přes švédskou bednu.

GYMTÉČKO M (7 – 9let)

GymTéčko je zaměřené na základní gymnastické dovednosti. Vhodné je pro začátečníky, mírně pokročilé nebo ty, kteří chtějí mít doplňkový trénink ke svému sportu. Uvítáme také holky a kluky, kteří někam chodili a nemají závodní ambice, jen si chtějí zacvičit. Cílem hodin je rozvíjet pohybové schopnosti a získávat nové pohybové dovednosti, které děti uplatní v každém sportu. Kromě rozvíjení správně naučených pohybových návyků (v rozcvičení, posilování, protahování) získají zdatnost a zdravé sebevědomí. Po akrobatické přípravě se budeme věnovat kotoulům, stojkám, hvězdám a možná i přemetům a saltu (dle možností dětí). Chybět nebudou skoky z malé trampolínky a přeskoky přes švédskou bednu.

GYMTÉČKO L – Parkour a gymnastika (9 – 15 let)

Tyto dvě cvičení navazují na základy gymnastických dovedností (kotoul, stojka, hvězda…). Hodiny jsou vhodné pro začátečníky, mírně pokročilé nebo ty, kteří chtějí mít doplňkový trénink ke svému sportu. Uvítáme také holky a kluky, kteří někam chodili a nemají závodní ambice, jen si chtějí zacvičit. Cílem hodin je rozvíjet pohybové schopnosti a získávat nové pohybové dovednosti, které děti uplatní v každém sportu. Kromě rozvíjení správně naučených pohybových návyků (v rozcvičení, posilování, protahování) získají zdatnost a zdravé sebevědomí. Po akrobatické přípravě se bude gymnastika i parkour věnovat své přípravě. Obě cvičení se konají ve stejnou dobu a ve stejné tělocvičně. Společné je rozcvičení a pak se koná oddělený trénink. 

TÉČKO

Je sportovní přípravka pro všechny nadšené děti, které se rádi baví sportem. Pokud nevíte, na jaký sport je vaše dítě šikovné a talentované, tak tady se to zaručeně dozvíte. Intenzivní sportovní trénink nabízí všeobecný rozvoj formou cvičení a her.Malé téčko (5 – 7 let)
úterý 14:00 – 15:00Střední Téčko (6 – 8 let)
úterý 15:05 – 16:15Velké Téčko (8 a více let)
úterý 16:15 – 17:40Více informací zde.

STŘEŠOVICKÝ OŘÍŠEK

Při návštěvě jednotlivých kroužků zažijete samé překvapení, jako to měla Popelka se třemi oříšky. Různorodé a pestré názvy kroužků nabízí plno aktivit pro děti i rodiče nejen na mateřské dovolené.

VŠECHNY KURZY CVIČENÍ DĚTÍ JSOU OTEVŘENY OD 11.5.  A PRODLOUŽENY DO 3.7. (info odesláno e-mailem)

ZÁPIS DO PODZIMNÍHO KURZU PROBĚHNE OD 1.9.2020  

Ukázková hodina pro podzimní kurz 2020 se bude konat 13.6.2020 – ZRUŠENO

VÍKENDOVÁ HERNA JE V PROVOZU OD LISTOPADU DO BŘEZNA. Bližší info zde (rolovat dolů).

Rozvrh hodin na  II. kurz 2020

  09:00 – 09:45

10:00 – 10:45

11:00 – 11:45 12:00 – 12:45 14:00 – 14:45 15:00 – 15:45 16:00 – 16:45 17:00 – 18:00 18:00 – 19:00
Pondělí   MINIDRÁČCI PIDILIDI (Lezci)  PIDILIDI (První krůčky)   MINITÉČKO mINITÉČKO mINITÉČKO (16:45 – 17:30)  
Úterý DRÁČCI DRÁČCI MINIDRÁČCI   mINITÉČKO MINITÉČKO mINITÉČKO    
Středa DRÁČCI SKŘÍTCI PIDILIDI (První krůčky)            
Čtvrtek SKŘÍTCI MINIDRÁČCI PIDILIDI (Plaziči)     GYMTÉČKO S 15:00 – 15:45 GYMTÉČKO S 15:45 – 16:30 GYMTÉČKO M 16:30 – 17:30

GYMTÉČKO L (Parkour a gymnastika) 17:30 – 19:00

Pátek DRÁČCI DRÁČCI DRÁČCI            

KURZ

TERMÍN
I. 16. 9. 2019 – 31. 1. 2020
II. 3. 2. 2019 – 12. 6. 2020

V tyto dny cvičení neprobíhá:
I. Kurz: 28.9., 28.10., 17.11., 23.12. – 3.1.
II. Kurz: 24. – 28.2., 10.4., 13.4., 1.5., 8.5.

 

VŠEOBECNÉ INFORMACE a přihlášení

 • Kurzy jsou dva v průběhu celé sezony.
 • Kurzy se řídí rozvrhem platným pro celou sezonu. V druhé polovině sezóny se rozvrh pouze postarší, ale děti i lektoři zůstávají na svých hodinách (př: I. kurz skřítci = II. kurz minidráčci). Ve vyjímečných situacích se mohou lektorky změnit.
 • Volná místa v rozvrhu se zobrazují v rezervačním systému ve složce cvičení dětí. Hlídejte si datum na které koukáte 🙂 
 • Přihlašování je pouze online.
 • Náhradníky neevidujeme, rezervační systém je stále aktuální.
 • Ukázková hodina je placená a je nutno se na ni přihlásit (viz. přihlašování na lekci), probíhá ve vypsaných termínech před vypsáním kurzů.
 • V případě pozdního nástupu nebo nenastoupení na kurz, prosím oznamte emailem nebo sms.
 • Předplatitelé se stávají členy TJ Tatran Střešovice.
 • Předplatitelé mají nárok na jedno tričko / body pro dítě s logem Tatranu na sezonu. 
 • Prosíme o zvážení hodiny na kterou se hlásíte. Může se stát, že z důvodu naplněnosti nebude možné vás přesunout. Rezervujte si pouze jednu hodinu, nikoli více hodin za účelem výběru. 
 • Vaše rezervace bude automaticky smazána pokud nebude včas zaplacena do dvou dnů od přijmutí emailu s platebními údaji (ty jsou na každý kurz odlišné). Pokud žádáte o vystavení FA pro zaměstnavatele (pokyny v ceníku a platby) vaše platba se pozdrží a musíte o skutečnosti informovat sms nebo emailem dostatečně v předstihu. Taktéž u pozdních plateb z vážných důvodů. 
 • Předplatitelé I. kurzu mají přednostní právo pro koupi II. kurzu do stejného dne a hodiny. Budou automaticky přihlášeni na II. kurz a poslány platební údaje. Přestupy mezi kurzy se dělají vyjímečně pokud je volné místo a to v předstihu 14 dní před přihlašovacím obdobím. V případě, že předplatitel I. kurzu nebude chtít navštěvovat II. kurz, prosím o sdělení sms nebo mailem. Zbylá volná místa budou nabídnuta veřejnosti v přihlašovacím období.
 • Pro zjištění spárované platby nebo jaký den a hodinu jste si rezervovali využijte přihlášení v rezervačním systému.
 • V případě zrušení hodiny provozovatelem (TJ Tatran Střešovice) má předplatitel nárok na vrácení poměrné části kurzovného.
 • Přihlašování probíhá:    

1) přihlášením rodiče do kurzu v rozvrhu (např. Dráčci) v rezervačním systému v přihlašovacím období (v září a v lednu). Registrace v rezervačním systému vám umožní se v rezervačním období přihlásit na jednotlivé kurzy. Nikoli, že jste přihlášení pouhou registrací! Po úspěšném přihlášení vám přijde automaticky vygenerovaný email s platebními údaji. Pokud nebudete přihlášení do kurzu, prosím neplaťte předem bez VS. Platba nebude spárována a systém vás automaticky vymaže.

Při přihlašování na II. kurz se přihlašujete na první hodinu toho týdne, kdy kurz začíná. Hledáte tedy únorové datum nikoli lednové v rezervačním systému, tam končí I. kurz. 

2) poté zaplacením kurzovného  nejlépe do druhého dne (platební údaje se automaticky vygenerují po přihlášení do emailu)

Potvrzovací email o úspěšném zaplacení automaticky nechodí. Podívat se zda máte placeno můžete ve vašem profilu v rezervačním systému. Pokud včas nezaplatíte budete automaticky vyrozuměni. 

3) následné vyplnění online přihlášky  (registrace členů Tatranu). V přihlášce registrujte dítě (počáteční RČ dítěte), pak vyplňujete zákonné zástupce. 

 

PŘIHLÁŠENÍ NA LEKCI / VÍKENDOVOU HERNU

 • Lze se přihlásit pokud je nenaplněný kurz nebo volná kapacita herny.
 • Hodinu rezervujte v rezervačním systému.
 • Hotovostní platba probíhá na recepci TJ Tatran Střešovice před cvičením (platební karty nebereme). Bude Vám vydána kartička, kterou odevzdáte lektorce na lekci či herně.
 • Prosíme zamykat šatnu, nenechávat zde cenné věci a klíč odevzdat na recepci.
 • Přihláška se nevyplňuje.
 • Na víkendovou hernu si můžete vzít přezůvky, pohodlné oblečení, zavíratelné pití i svačinku. Prosíme o udržení čistoty.
 • V případě, že nebudete přihlášení v rezervačním systému na lekci/víkendovou hernu, nemusíte být z důvodu plné kapacity vpuštěni na cvičení. V opačném případě nebudete informováni o zrušení.
Karolína Dudová (1984)

Karolína Dudová (1984)

Tel.: 737 688 102 (preferování sms z důvodu časté výuky)
Mail: karolina.dudova/zavináč/tatran.cz 
BIO: Hlavní kontaktní osoba pro všechny skupiny cvičení dětí. Věčná studentka pracující jako pedagog volného času v DDM Praha 6 - Suchdol. Spolupracuje s UK FTVS a gymnastickými odd, Gymsport a TJ Bohemians. Trenérské činnosti se věnuje 15 let, má trenérskou licenci A specializace Sport pro všechny a kromě sportu ji baví jakékoliv výtvarné tvoření, práce se zvířaty a dělání radosti druhým.
Lada Vinšová (1984)

Lada Vinšová (1984)

Mail: lvinsova/zavináč/gmail.com 
BIO: Jsem aktivní maminka, před mateřstvím jsem pracovala v administrativě. Má dcera mi otevřela nové možnosti inspirace, realizace, proto jsem se rozhodla změnit obor a věnovat se předškolní a mimoškolní pedagogice, zejména rozvoji všestranného pohybu, který je pro děti předškolního věku zásadní. K pohybu a zdravému životnímu stylu mám kladný vztah. Pracuji jako lektorka jógy 2 roky a s dětmi již 6 rokem. Licence: Cvičení předškolních dětí a rodičů s dětmi / Cvičitel rodičů a dětí a předškolních dětí III. třídy / Cvičení dětí kojeneckého věku/ Jóga pro děti a dospělé.
Mgr. Zuzana Kopasová (1982)

Mgr. Zuzana Kopasová (1982)

Mail: zuzikopf/zavináč/gmail.com 
BIO: Vystudovala jsem FTVS a až do nástupu na mateřskou dovolenou jsem učila na základní škole tělocvik. V atletickém oddílu VSK FTVS, jehož jsem členkou, jsem trénovala předškolní děti atletiku a plavání. Své dva syny chci vést ke sportu a pohybu vůbec, proto jsem s nimi začala chodit na Tatran cvičit nejprve jako maminka a teď s mladším synkem i jako cvičitelka.
Mgr. Barbora Pánková (1984)

Mgr. Barbora Pánková (1984)

Mail: bapanka/zavináč/seznam.cz 
BIO: Pracuji jako fyzioterapeutka, na FTVS UK dále pokračuji v postgraduálním studiu biomechaniky člověka. Ve své praxi využívám především znalosti pohybového vývoje dětí. Kromě dětských skupinek vedu také cvičení pro dospělé nebo dětskou přípravku tanečního souboru, ve kterém odmala tancuji. Věnuji se horolezectví, cyklistice, pracovala jsem i jako lyžařská instruktorka. Považuji za důležité předat (nejen svým) dětem kladný vztah ke sportu, smysl pro pohyb a rytmus a základy správného držení těla.
Mgr. Kateřina Honzajková (1985)

Mgr. Kateřina Honzajková (1985)

Mail: caatcha/zavináč/centrum.cz 
BIO: Vystudovala jsem pedagogiku a tělovýchovu na Západočeské univerzitě v Plzni, mimo to jsem vedla volejbalovou přípravku dívek TJ Tatran Střešovice a při škole jsem vyučovala angličtinu v mateřské škole. Celý život jsem se věnovala sportu, a protože věřím, že vztah k pohybu se dá pěstovat odmala, vedu k němu nejen vlastní děti, ale i své studenty z pražského gymnázia.
Vzdělání: Cvičitelka rodičů a dětí a předškolních dětí III. třídy. Rekvalifikační kurz Cvičení kojenců a batolat.

CENÍK A PLATBA

Název cvičení Cena kurzu Cena lekce
PIDILIDY, SKŘÍTCI, MINIDRÁČCI, DRÁČCI, MINITÉČKO + Speciál, GYMTÉČKO S, M 2200,- 150,-
GYMTÉČKO L (Parkour) 2500,- 150,-
Víkendová herna x 100,-

PLATEBNÍ ÚDAJE A INFO:

Platební údaje jsou každému automaticky vygenerovány po přihlášení do kurzu a zaslány na e-mailovou adresu uvedenou v registraci. Platební údaje, tedy vámi přidělený VS, není totožný na I a II kurzu.

Cena se vždy platí v plné výši (tedy nesmí se z ní odečíst jakýkoli příspěvek a ani jiná sleva), aby se mohla automaticky spárovat s vaším jménem a nebyli jste tak nenávratně vymazáni ze seznamu pro nezaplacení kurzu. Výjimkou je pouze pozdní nástup do kurzu (přihlášení do kurzu po začátku), kdy rezervační systém automaticky vygeneruje poníženou částku. Pokud žádáte o vystavení FA pro zaměstnavatele (pokyny v ceníku a platby) vaše platba se pozdrží a musíte o skutečnosti informovat sms nebo emailem dostatečně v předstihu. Taktéž u pozdních plateb z vážných důvodů. 

Kurzy nelze platit hotovostně na recepci.

 

FAKTURA PRO ZAMĚSTNAVATELE:

Žádost o fakturu pro svého zaměstnavatele prosím zašlete e-mailem naší paní účetní na jana.riedlova/zavináč/tatran.cz. V žádosti prosím uveďte všechny náležitosti, které potřebujete uvést ve faktuře pro svého zaměstnavatele.

POTVRZENÍ PRO POJIŠŤOVNU:

Žádost můžete podat na recepci v Tatranu vyplněním svých údajů do konce září. Po uplynutí měsíce nelze vystavovat potvrzení.

PŘÍSPĚVEK AKTIVNÍ MĚSTO:
(týká se pouze žadatelů s trvalým bydlištěm v Městské části Praha 6)

1) Registrujte se (přihlášený účastník v rezervačním systému) na portál aktivnimesto.cz – Tatran Střešovice – vyberte sportovní aktivitu, na kterou jste se přihlásili v rezervačním systému.
2) Tatran následně potvrdí, že k nám chodíte.
3) Městská část Praha 6 Tatranu v následujících měsících pošle váš příspěvek 600,-Kč.
4) Jelikož nelze každou platbu kontrolovat zvlášť, je nutné zaplatit celou částku za kurz, aby se platba spárovala s vaším jménem a nebyli jste kvůli tomu automaticky vymazáni ze seznamu přihlášených z důvodu nezaplacení.                                                                                                                                     

5) Žádost o zaslání vašeho příspěvku Kč 600,- prosím zašlete e-mailem naší paní účetní na jana.riedlova/zavináč/tatran.cz. V žádosti prosím uveďte jméno dítěte, datum narození, jméno rodiče a číslo bankovního účtu, kam si přejete částku poslat.

zavináč = @ (nepodporujeme roboty)