HOME / cviceni-deti

cviceni-deti

CVIČENÍ DĚTÍ

“U NÁS SI VYBEREŠ!”

PIDILIDI (Plaziči 4-8 měsíců + Lezci 8-12 měsíců + První krůčky cca 10-15 měsíců)

S nejmenšími dětmi cvičíme formou říkanek a písniček spojených s pohybem. Stimulace svalových skupin pomáhá rozvoji pohybového aparátu a děti si už v tomto raném věku ukládají rýmovačky do paměti, což mimo jiné podporuje jejich smysl pro rytmus. Kromě toho cvičíme na velkých gymballech, lezoucí děti zdolávají překážkové dráhy a cvičí si jemnou motoriku s míčky, chrastítky apod. Nejcennější je ovšem interakce mezi dětmi, rozvoj sociálních styků a komunikace. Kategorie lezců již samostatně sedí a lezou po čtyřech. První vratké krůčky ovšem zkouší děti pokaždé v jiném měsíci. Proto opravdu zvažte, zda vaše děťátko se již pokouší při držení nábytku pustit, či už zkouší chůzi do prostoru.

SKŘÍTCI (1-2 let)

Batolata, která se postavila na vlastní nohy, zkouší běhat a na jednom místě je nelze udržet. Na našem cvičení se spolehlivě vyřádí. Pravidelně zařazujeme překážkové dráhy, které děti zdolávají za pomoci rodičů, cvičíme na velkých gymballech i s menšími míčky, padákem, kroužky a podobnými pomůcky. Samozřejmostí je cvičení za doprovodu říkanek a písniček, které pomáhají dětem rozvíjet slovní zásobu a bystřit paměť.

Minidráčci (2-2,5 let)    Dráčci (2,5-4 let)

Malí dráčci si na našem cvičení užijí spoustu legrace, překážkové dráhy, které už mohou zdolávat sami nebo s drobnou pomocí rodičů, chůzi na minichůdách, trefování se na cíl a mnoho dalších aktivit podporujících správný rozvoj koordinace a zapojování všech svalových skupin. Kromě toho se děti učí zábavnou formou rozlišovat barvy, procvičují jemnou motoriku a učí se udržet delší dobu pozornost (pauzy po jednotlivém cvičení). Závody a hry zase povzbuzují přirozenou soutěživost a přátelské soupeření. Při každém cvičení je nezbytné vedení rodiče. Děti opakují to, co dělají rodiče, a rodiče opakují vše po lektorovi. Ukazují tak dětem, že všichni kdo cvičí, musí poslouchat lektora.

Sporťáčci S (3 – 4 let)  Sporťáčci M (5 – 6 let)

Odpolední aktivita pro všechny mrňouse, kteří milují pohyb se zábavou a zvládají to sami bez rodičů. Pohybové hry, různé manipulační úkoly, cvičení s velkými míči i míčky, švihadlem, obručí, zdolávání překážkové dráhy, chůze na minichůdách, skákání na malé trampolíně a zvládnutí základních gymnastických prvků… To je jen malý výčet činností, které si děti na našem cvičení vyzkoušíte;. Děti cvičí samy bez rodičů, kteří však mohou být k dispozici, pokud cítí, že je to potřeba. S sebou na hodinu pití a také prosíme před hodinou dojít s dětmi na záchod

Gymnastika S (4,5 – 7 let)

Kurz je zaměřený na základní gymnastické dovednosti. Vhodné je pro holky a kluky začátečníky. Cílem hodin je rozvíjet pohybové schopnosti a získávat nové pohybové dovednosti, které děti uplatní v každém budoucím sportu. Kromě rozvíjení správně naučených pohybových návyků (v rozcvičení, protahování a zdolávání překážek) získají zdatnost a zdravé sebevědomí. Po akrobatické přípravě se budeme věnovat kotoulům, hvězdám a možná i stojkám (dle možností dětí). Chybět nebudou skoky z malé trampolínky a přeskoky přes švédskou bednu.

 

Gymnastika M (7 – 9 let)

Kurz je zaměřený na základní gymnastické dovednosti. Vhodné je pro začátečníky, mírně pokročilé nebo ty, kteří chtějí mít doplňkový trénink ke svému sportu. Uvítáme také holky a kluky, kteří někam chodili a nemají závodní ambice, jen si chtějí zacvičit. Cílem hodin je rozvíjet pohybové schopnosti a získávat nové pohybové dovednosti, které děti uplatní v každém sportu. Kromě rozvíjení správně naučených pohybových návyků (v rozcvičení, posilování, protahování) získají zdatnost a zdravé sebevědomí. Po akrobatické přípravě se budeme věnovat kotoulům, stojkám, hvězdám a možná i přemetům a saltu (dle možností dětí). Chybět nebudou skoky z malé trampolínky a přeskoky přes švédskou bednu.

Gymnastika L (9 – 11 let)  Gymnastika XL (12 – 15 let)

Cvičení navazuje na základy gymnastických akrobatických dovedností (kotoul, stojka, hvězda…). Věnujeme se převážně akrobacii. Hodiny jsou vhodné pro začátečníky, mírně pokročilé nebo ty, kteří chtějí mít doplňkový trénink ke svému sportu. Uvítáme také i kluky, kteří někam chodili a nemají závodní ambice, jen si chtějí zacvičit. Cílem hodin je rozvíjet pohybové schopnosti a získávat nové pohybové dovednosti, které děti uplatní v každém sportu. Kromě rozvíjení správně naučených pohybových návyků (v rozcvičení, posilování, protahování) získají zdatnost a zdravé sebevědomí. 

Fyzio cvičení s konzultací (maminky a děti do 2 let)

Lekce probíhají formou individuálních dotazů i hromadné diskuze ohledně pohybového aparátu matky a dítěte. Z pohledu fyzioterapeutky Báry Pánkové se budete věnovat aktuálním tématům, např. fyziologie psychomotorického vývoje, správný handling (zacházení) s miminky, dětská noha a obouvání, vhodné pohybové aktivity, diastáza, pánevní dno či vhodné cvičení po porodu. Lekce se koná první (cvičící) středu v měsíci. Na každou lekci se nutné se přihlásit zvlášť a zaplatit předem. Platit hotově na místě nelze.
Přihlášky na hodině. Kontakt zde.

Sporťáci

Je další nabízenou aktivitou v Tatranu. Sportovní přípravka pro všechny nadšené děti, které se rády baví sportem. Pokud nevíte, na jaký sport je vaše dítě šikovné a talentované, tak tady se to zaručeně dozvíte. Intenzivní sportovní trénink nabízí všeobecný rozvoj formou cvičení a her.   úterý 14:00 – 14:55 S (1.-2. třída) úterý 15:00 – 15:55 M (3. – 4. třída)
úterý 16:00 – 17:30 L (5. – 6. třída)   Minimum přihlášených je 10 dětí, aby se sportovní přípravka otevřela.

STŘEŠOVICKÝ OŘÍŠEK

Při návštěvě jednotlivých kroužků zažijete samé překvapení, jako to měla Popelka se třemi oříšky. Různorodé a pestré názvy kroužků nabízí plno aktivit pro děti i rodiče nejen na mateřské dovolené.

Zápis do podzimních kurzů proběhne online od 5. 9. 2022 v rezervačním systému. Prosíme zaplatit cvičení min. týden před první hodinou. Info k přihlášení naleznete pod rozvrhem nebo kontaktujte cvičitelku Zuzku cvicenideti(zavinac)tatran.cz, mobil 777 829 170.

Předběžný rozvrh cvičebních hodin v sálku – podzim 2022

09:00 – 09:45 10:00 – 10:45 11:00 – 11:45 12:00 – 12:45 14:00 – 14:45 15:00 – 15:45 16:00 – 16:45 17:00 – 18:00 18:00 – 19:00
Pondělí

DRÁČCI

ZuzTa

MINIDRÁČCI

ZuzTa

PIDILIDI

Lezci

ZuzTa

SPORŤÁČCI S

Dani

 

SPORŤÁČCI M

(16,45-17,30h)

Dani

SPORŤÁČCI M

(17,30-18,15h)

Dani

Úterý

SKŘÍTCI

Dani

PIDILIDI

Lezci 

PIDILIDI

Plaziči

Tělocvična: SPORŤÁCI L (1.-2. třída, 14-15h) Katka

Tělocvična: SPORŤÁCI XL (3.-4. třída, 15,15-16,15h) Katka

Sál: SPORŤÁČCI M ZuzTa

SPORŤÁČCI S ZuzTa
Středa

PIDILIDI

První krůčky

ZuzTa

SKŘÍTCI 

ZuzTa

DRÁČCI

ZuzTa

FYZIO CVIČENÍ pro maminky a děti do 2 let (12-13,30h, podzim) Bára

PIDILIDI 

Plaziči 

(jaro)

FYZIO CVIČENÍ pro maminky a děti do 2 let

(13,30-15h)

Bára

SPORŤÁČCI S SPORŤÁČCI M (15,45-16,30h)

GYMNASTIKA L (16,30-18h)

Kája

GYMNASTIKA XL (17,30-19h)

Kája

Čtvrtek

DRÁČCI

ZuzTa

MINIDRÁČCI

ZuzTa

 

DRÁČCI

ZuzTa

GYMNASTIKA S

Klára

GYMNASTIKA S (15,45-16,30h)

Klára

GYMNASTIKA M (16,30-17,30h)

Klára

Pátek

MINIDRÁČCI

ZuzTa

PIDILIDI

První krůčky

ZuzTa

 

Skřítci

ZuzTa

POLOLETÍ TERMÍN
I. podzimní 19.9.2022-3.2.2023
II. jarní

Necvičíme o svátcích a o některých prázdninách:

28. září – Den české státnosti,
28. říjen – Den vzniku samostatného československého státu,
17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii 8. květen – Den vítězství,
19. prosince 2022 až 1. ledna 2023 – Vánoční svátky,
– Jarní prázdniny,
 – Velký pátek,
 – Velikonoční pondělí,
1. květen – Svátek práce,
8. květen – Den vítězství.

VÍKENDOVÁ HERNA bližší info zde (rolovat dolů).

VŠEOBECNÉ INFORMACE a přihlášení

 •  Cvičíme celý rok se stejnou skupinkou. Platba je pololetně. V lednu automaticky zapisujeme cvičence do druhého pololetí pokud nezažádají o přestup nebo o odhlášení.
 • V druhém pololetí  se rozvrh pouze postarší, ale děti i lektoři zůstávají na svých hodinách (př: I.pololetí skřítci = II. pololetí minidráčci). Ve výjimečných situacích se mohou lektorky změnit.
 • Volná místa v rozvrhu se zobrazují v rezervačním systému ve složce cvičení dětí. Hlídejte si datum na které koukáte 🙂
 • Přihlašování je pouze online.
 • Náhradníky neevidujeme, rezervační systém je stále aktuální.
 • Ukázková hodina je placená za jednorázový poplatek 200Kč. Platí se hotově na recepci před začátkem předem domluvené lekce.
 • Cvičenci se stávají členy TJ Tatran Střešovice.
 • Cvičenci dostanou jedno tričko / body pro dítě s logem Tatranu na školní rok.
 • Prosíme o zvážení hodiny na kterou se hlásíte. Může se stát, že z důvodu naplněnosti nebude možné vás přesunout. Rezervujte si pouze jednu hodinu, nikoli více hodin za účelem výběru. 
 • V případě nenastoupení, prosím oznamte sms, ať vás zbytečně neevidujeme a neblokujete místo ostatním zájemcům.
 • Předplatitelé I. kurzu mají přednostní právo pro koupi II. kurzu do stejného dne a hodiny. Budou automaticky přihlášeni na II. kurz a poslány platební údaje. Přestupy mezi kurzy se dělají vyjímečně pokud je volné místo a to v předstihu 14 dní před přihlašovacím obdobím. V případě, že předplatitel I. kurzu nebude chtít navštěvovat II. kurz, prosím o sdělení sms nebo mailem. Zbylá volná místa budou nabídnuta veřejnosti v přihlašovacím období.
 • Pro zjištění spárované platby nebo jaký den a hodinu jste si rezervovali využijte přihlášení v rezervačním systému.
 • V případě zrušení hodiny provozovatelem (TJ Tatran Střešovice) má předplatitel nárok na vrácení poměrné části kurzovného.
 • V případě dlouhodobé nemoci lze vrátit poměrnou část kurzovného na základě lékařské zprávy.
 • Náhradní lekce neprobíhají. Naše cvičení je v rámci tělovýchovné jednoty, nikoli komerční společnosti.
 • S sebou na cvičení: pohodlné oblečení pro rodiče i děti, boty do tělocvičny s nečernající podrážkou (můžou také bosky, měkké botičky, cvičky, ponožky s protiskluzovým vzorkem), uzavíratelné pití. Šatna se zamyká a klíč se vrací na recepci. Nenechávejte si v šatně cennosti! V sále je teplo, ale v předsálí nikoli. Do sálu budete vpuštěni cca 5 min. před zahájením lekce, nebo hned jakmile se uvolní. V případě, že probíhá jiné cvičení a dveře jsou zavřené, nevstupujte a při čekání v předsálí prosím nerušte probíhající cvičení (např. jogínskou meditaci :-)).
 • Přihlašování probíhá:    

1) přihlášením rodiče do kurzu v rozvrhu (např. Dráčci) v rezervačním systému v přihlašovacím období (v září a v lednu). Registrace v rezervačním systému vám umožní se v rezervačním období přihlásit na jednotlivé kurzy. Nikoli, že jste přihlášení pouhou registrací! Po úspěšném přihlášení vám přijde automaticky vygenerovaný email s platebními údaji. Pokud nebudete přihlášení do kurzu, prosím neplaťte předem bez VS. Platba nebude spárována a systém vás automaticky vymaže.

Při přihlašování na II. kurz se přihlašujete na první hodinu toho týdne, kdy kurz začíná. Hledáte tedy únorové datum nikoli lednové v rezervačním systému, tam končí I. kurz.

2) poté zaplacením kurzovného  do začátku kurzu (platební údaje se automaticky vygenerují po přihlášení do emailu)

Potvrzovací email o úspěšném zaplacení automaticky nechodí. Podívat se zda máte placeno můžete ve vašem profilu v rezervačním systému. Pokud včas nezaplatíte budete automaticky vyrozuměni.

3) následné vyplnění papírové přihlášky na hodině cvičení (registrace členů Tatranu je důležitá kvůli podání grantů). 

PŘIHLÁŠENÍ NA JEDNU LEKCI A VÍKENDOVOU HERNU

 • Lze se přihlásit pokud je nenaplněný kurz nebo volná kapacita herny.
 • Hodinu rezervujte v rezervačním systému.
 • Hotovostní platba probíhá na recepci TJ Tatran Střešovice před cvičením (platební karty nebereme). Bude Vám vydána kartička, kterou odevzdáte lektorce na lekci či herně.
 • Prosíme zamykat šatnu, nenechávat zde cenné věci a klíč odevzdat na recepci.
 • Přihláška se nevyplňuje.
 • Na víkendovou hernu si můžete vzít přezůvky, pohodlné oblečení, zavíratelné pití i svačinku. Prosíme o udržení čistoty.
 • V případě, že nebudete přihlášení v rezervačním systému na lekci/víkendovou hernu, nemusíte být z důvodu plné kapacity vpuštěni na cvičení. V opačném případě nebudete informováni o zrušení.

Ing. Zuzana Tichá (1986)

Tel.: 777 829 170
Mail: cvicenideti/zavináč/tatran.cz 
Hlavní kontaktní osoba pro všechny věkové kategorie cvičení dětí.
BIO: Vystudovala jsem Českou zemědělskou univerzitu v Praze, obor Zootechnika. Kladný vztah k pohybu mám již od dětství. Po narození prvního syna jsem hledala sportovní vyžití pro nás oba a cvičení dětí na TJ Tatran Střešovice bylo tím pravým. Postupně jsme společně prošli všemi kategoriemi od cvičení miminek až po cvičení předškoláků. V průběhu se k nám přidala i prostřední dcera a nyní s nejmladším synem jsem se stala cvičitelkou. Podporovat radost z pohybu považuji u dětí za velmi důležité.
Vzdělání: Cvičitel III. třídy rodičů, dětí a předškolních dětí. 

Karolína Dudová (1984)

Karolína Dudová (1984)

Tel.: 737 688 102
Mail: karolina.dudova/zavináč/tatran.cz (preferování komunikace hlavně přes mobil)  
Vedoucí cvičení dětí a metodik.
BIO: Jsem bývalá gymnastka působící ve školství a momentálně jsem na mateřské dovolené. Do týmu lektorek v Tatranu mě doporučila bývalá kolegyně v práci. Nejvíc mě na lektorování baví vymýšlet a posouvat dětem výš laťku dovedností.
Vzdělání: Trenérská licence A specializace Sport pro všechny na FTVS, Trenér všeobecné gymnastiky II. třídy.

Mgr. Barbora Pánková (1984)

Mgr. Barbora Pánková (1984)

Mail: bapanka/zavináč/seznam.cz 
BIO: Pracuji jako fyzioterapeutka, na FTVS UK dále pokračuji v postgraduálním studiu biomechaniky člověka. Ve své praxi využívám především znalosti pohybového vývoje dětí. Kromě dětských skupinek vedu také cvičení pro dospělé nebo dětskou přípravku tanečního souboru, ve kterém odmala tancuji. Věnuji se horolezectví, cyklistice, pracovala jsem i jako lyžařská instruktorka. Považuji za důležité předat (nejen svým) dětem kladný vztah ke sportu, smysl pro pohyb a rytmus a základy správného držení těla.

Mgr. Kateřina Honzajková (1985)

Mgr. Kateřina Honzajková (1985)

Mail: caatcha/zavináč/centrum.cz 
BIO: Vystudovala jsem pedagogiku a tělovýchovu na Západočeské univerzitě v Plzni, mimo to jsem vedla volejbalovou přípravku dívek TJ Tatran Střešovice a při škole jsem vyučovala angličtinu v mateřské škole. Celý život jsem se věnovala sportu, a protože věřím, že vztah k pohybu se dá pěstovat odmala, vedu k němu nejen vlastní děti, ale i své studenty z pražského gymnázia.
Vzdělání: Cvičitelka rodičů a dětí a předškolních dětí III. třídy. Rekvalifikační kurz Cvičení kojenců a batolat.

Mgr. Zuzana Kopasová (1982)

Mgr. Zuzana Kopasová (1982)

Mail: zuzikopf/zavináč/gmail.com 
BIO: Vystudovala jsem FTVS a až do nástupu na mateřskou dovolenou jsem učila na základní škole tělocvik. V atletickém oddílu VSK FTVS, jehož jsem členkou, jsem trénovala předškolní děti atletiku a plavání. Své dva syny chci vést ke sportu a pohybu vůbec, proto jsem s nimi začala chodit na Tatran cvičit nejprve jako maminka a teď s mladším synkem i jako cvičitelka.

CENÍK A PLATBA

Název cvičení Cena kurzu Cena lekce
PIDILIDY, SKŘÍTCI, MINIDRÁČCI, DRÁČCI, T – Sporťáci, T – Gymnastika S, M 2800,- x
Sporťáci L/XL (1.-4. třída) 2000,- x
T – Gymnastika L 3000,- x
Fyzio cvičení, víkendová herna x 200,-

PLATEBNÍ ÚDAJE A INFO:

Platební údaje jsou každému automaticky vygenerovány po přihlášení do kurzu a zaslány na e-mailovou adresu uvedenou v registraci. Platební údaje, tedy vámi přidělený VS, není totožný na I a II kurz.

Cena se vždy platí v plné výši (tedy nesmí se z ní odečíst jakýkoli příspěvek a ani jiná sleva), aby se mohla automaticky spárovat s vaším jménem a nebyli jste tak nenávratně vymazáni ze seznamu pro nezaplacení kurzu. Výjimkou je pouze pozdní nástup do kurzu (přihlášení do kurzu po začátku), kdy rezervační systém automaticky vygeneruje poníženou částku.  

Kurzy nelze platit hotovostně na recepci.

FAKTURA PRO ZAMĚSTNAVATELE:

Žádost o fakturu pro svého zaměstnavatele prosím zašlete e-mailem naší paní účetní na jana.riedlova/zavináč/tatran.cz. V žádosti prosím uveďte všechny náležitosti, které potřebujete uvést ve faktuře pro svého zaměstnavatele. Prosím o informaci SMSkou Karolíně, že platíte FA (vaše platba touto metodou se nezobrazí v rezervačním systému).

POTVRZENÍ PRO POJIŠŤOVNU:

Potvrzení o zaplacení kurzu žádejte prosím na e-mailu naší paní účetní na jana.riedlova/zavináč/tatran.cz. Povinné údaje: Datum platby nebo v opačném případě uveďte, že budete platit na základě vystavené faktury. Dále celé jméno, datum narození a adresu dítěte. Zpět na Váš e-mail dojde faktura.

Nebo žádost můžete podat na recepci v Tatranu vyplněním svých údajů do konce září/února. Po uplynutí měsíce nelze vystavovat potvrzení. Potvrzení nechodí elektronicky a je potřeba si jej vyzvednout opět na recepci cca za týden.

PŘÍSPĚVEK AKTIVNÍ MĚSTO:
(týká se pouze žadatelů s trvalým bydlištěm v Městské části Praha 6)

1) Registrujte se (přihlášený účastník v rezervačním systému) na portál aktivnimesto.cz – Tatran Střešovice – vyberte sportovní aktivitu – Cvičení rodičů s dětmi (pokud jste nenašli jiný přesný název z přihlášení v rezervačním systému).
2) Tatran následně potvrdí, že k nám chodíte.
3) Městská část Praha 6 Tatranu v následujících měsících pošle váš příspěvek 600,-Kč.
4) Jelikož nelze každou platbu kontrolovat zvlášť, je nutné zaplatit celou částku za kurz, aby se platba spárovala s vaším jménem a nebyli jste kvůli tomu automaticky vymazáni ze seznamu přihlášených z důvodu nezaplacení.   

5) Žádost o zaslání vašeho příspěvku Kč 600,- prosím zašlete e-mailem naší paní účetní na jana.riedlova/zavináč/tatran.cz. V žádosti prosím uveďte jméno dítěte, datum narození, jméno rodiče a číslo bankovního účtu, kam si přejete částku poslat. Po přijetí částky z MČ (cca 1-2 měsíce) Vám jej ihned pošleme.

zavináč = @ (nepodporujeme roboty)