HOME / cviceni-deti
cviceni-deti

CVIČENÍ DĚTÍ

“U NÁS SI VYBEREŠ!”

PIDILIDI (Plaziči 4-8 měsíců + Lezci 8-12 měsíců + První krůčky cca 10-15 měsíců)

S nejmenšími dětmi cvičíme formou říkanek a písniček spojených s pohybem. Stimulace svalových skupin pomáhá rozvoji pohybového aparátu a děti si už v tomto raném věku ukládají rýmovačky do paměti, což mimo jiné podporuje jejich smysl pro rytmus. Kromě toho cvičíme na velkých gymballech, lezoucí děti zdolávají překážkové dráhy a cvičí si jemnou motoriku s míčky, chrastítky apod. Nejcennější je ovšem interakce mezi dětmi, rozvoj sociálních styků a komunikace. Kategorie lezců již samostatně sedí a lezou po čtyřech. První vratké krůčky ovšem zkouší děti pokaždé v jiném měsíci. Proto opravdu zvažte, zda vaše děťátko se již pokouší při držení nábytku pustit, či už zkouší chůzi do prostoru.

SKŘÍTCI (1-2 ROKY)

Batolata, která se postavila na vlastní nohy, zkouší běhat a na jednom místě je nelze udržet. Na našem cvičení se spolehlivě vyřádí. Pravidelně zařazujeme překážkové dráhy, které děti zdolávají za pomoci rodičů, cvičíme na velkých gymballech i s menšími míčky, padákem, kroužky a podobnými pomůcky. Samozřejmostí je cvičení za doprovodu říkanek a písniček, které pomáhají dětem rozvíjet slovní zásobu a bystřit paměť.

DRÁČCI (Minidráčci 2-2,5 roku + Dráčci 2,5-4 roky)

Malí dráčci si na našem cvičení užijí spoustu legrace, překážkové dráhy, které už mohou zdolávat sami nebo s drobnou pomocí rodičů, chůzi na minichůdách, trefování se na cíl a mnoho dalších aktivit podporujících správný rozvoj koordinace a zapojování všech svalových skupin. Kromě toho se děti učí zábavnou formou rozlišovat barvy, procvičují jemnou motoriku a učí se udržet delší dobu pozornost (pauzy po jednotlivém cvičení). Závody a hry zase povzbuzují přirozenou soutěživost a přátelské soupeření. Při každém cvičení je nezbytné vedení rodiče. Děti opakují to, co dělají rodiče, a rodiče opakují vše po lektorovi. Ukazují tak dětem, že všichni kdo cvičí, musí poslouchat lektora.

T – Sporťáci (Sporťáčci 3 – 5 let + Sporťáci 4,5 – 6 let)

Odpolední aktivita pro všechny mrňouse, kteří milují pohyb se zábavou a zvládají to sami bez rodičů. Pohybové hry, různé manipulační úkoly, cvičení s velkými míči i míčky, švihadlem, obručí, zdolávání překážkové dráhy, chůze na minichůdách, skákání na malé trampolíně a zvládnutí základních gymnastických prvků… To je jen malý výčet činností, které si děti na našem cvičení vyzkoušíte;. Děti cvičí samy bez rodičů, kteří však mohou být k dispozici, pokud cítí, že je to potřeba. S sebou na hodinu pití a také prosíme před hodinou dojít s dětmi na záchod

T – Gymnastika S (4,5 – 7 let)

Kurz je zaměřený na základní gymnastické dovednosti. Vhodné je pro holky a kluky začátečníky. Cílem hodin je rozvíjet pohybové schopnosti a získávat nové pohybové dovednosti, které děti uplatní v každém budoucím sportu. Kromě rozvíjení správně naučených pohybových návyků (v rozcvičení, protahování a zdolávání překážek) získají zdatnost a zdravé sebevědomí. Po akrobatické přípravě se budeme věnovat kotoulům, hvězdám a možná i stojkám (dle možností dětí). Chybět nebudou skoky z malé trampolínky a přeskoky přes švédskou bednu.

 

T – Gymnastika M (7 – 9let)

Kurz je zaměřený na základní gymnastické dovednosti. Vhodné je pro začátečníky, mírně pokročilé nebo ty, kteří chtějí mít doplňkový trénink ke svému sportu. Uvítáme také holky a kluky, kteří někam chodili a nemají závodní ambice, jen si chtějí zacvičit. Cílem hodin je rozvíjet pohybové schopnosti a získávat nové pohybové dovednosti, které děti uplatní v každém sportu. Kromě rozvíjení správně naučených pohybových návyků (v rozcvičení, posilování, protahování) získají zdatnost a zdravé sebevědomí. Po akrobatické přípravě se budeme věnovat kotoulům, stojkám, hvězdám a možná i přemetům a saltu (dle možností dětí). Chybět nebudou skoky z malé trampolínky a přeskoky přes švédskou bednu.

T – Gymnastika L (9 – 15 let)

Cvičení navazuje na základy gymnastických akrobatických dovedností (kotoul, stojka, hvězda…). Věnujeme se tedy převážně akrobacii nebo přeskoku. Hodiny jsou vhodné pro začátečníky, mírně pokročilé nebo ty, kteří chtějí mít doplňkový trénink ke svému sportu. Uvítáme také i kluky, kteří někam chodili a nemají závodní ambice, jen si chtějí zacvičit. Cílem hodin je rozvíjet pohybové schopnosti a získávat nové pohybové dovednosti, které děti uplatní v každém sportu. Kromě rozvíjení správně naučených pohybových návyků (v rozcvičení, posilování, protahování) získají zdatnost a zdravé sebevědomí. 

PK1.cz – Parkour (9 – 15 let)

Je jedním z mnoha sportů nabízený v Tatranu pro děti. Hodiny jsou vhodné pro začátečníky, mírně pokročilé nebo ty, kteří chtějí mít doplňkový trénink ke svému sportu. Uvítáme také holky. Cílem hodin je rozvíjet pohybové schopnosti a získávat nové pohybové dovednosti, které děti uplatní v každém sportu. Kromě rozvíjení správně naučených pohybových návyků (v rozcvičení, posilování, protahování) získají zdatnost a zdravé sebevědomí. 
 
Přihlášky na hodině. 
Kontakt zde.

TÉČKO

Je další nabízenou aktivitou v Tatranu. Sportovní přípravka pro všechny nadšené děti, které se rádi baví sportem. Pokud nevíte, na jaký sport je vaše dítě šikovné a talentované, tak tady se to zaručeně dozvíte. Intenzivní sportovní trénink nabízí všeobecný rozvoj formou cvičení a her.

úterý 14:00 – 15:00 Malé téčko (5 – 7 let)
úterý 15:05 – 16:10 Střední Téčko (8 – 9 let)
úterý 16:15 – 17:40 Velké Téčko (9 let a více)
 
Více informací zde.

STŘEŠOVICKÝ OŘÍŠEK

Při návštěvě jednotlivých kroužků zažijete samé překvapení, jako to měla Popelka se třemi oříšky. Různorodé a pestré názvy kroužků nabízí plno aktivit pro děti i rodiče nejen na mateřské dovolené.

Cvičení je stále pozastaveno do doby, kdy vláda ČR povolí víc jak 10 lidí v místnosti.

Velice děkujeme za pochopení a přejeme všem pevné zdraví.

Kurz se automaticky bude prodlužovat o dobu, kterou se nekonalo cvičení.

Zvláštní pozornost prosím věnujte AKTIVNÍMU MĚSTU, kde je potřeba zaplatit celá částka, aby byla připsána k vám. Viz. info ve složce ceník a platby.

VÍKENDOVÁ HERNA NENÍ V PROVOZU. Bližší info zde (rolovat dolů).

Rozvrh hodin na školní rok 2020/21

  09:00 – 09:45 10:00 – 10:45 11:00 – 11:45 12:00 – 12:45 14:00 – 14:45 15:00 – 15:45 16:00 – 16:45 17:00 – 18:00 18:00 – 19:00
Pondělí  

DRÁČCI

Bára

PIDILIDI  (První krůčky) Bára SKŘÍTCI  Bára   T – Sporťáci Bára T – Sporťáci (15:45 – 16:30) Bára T – Sporťáčci (16:30 – 17:15) Bára  
Úterý

PIDILIDI (První krůčky)

Lada

SKŘÍTCI

Lada

DRÁČCI

Lada

   

T – Sporťáci

Lada

T – Sporťáčci

Lada

   
Středa

MINIDRÁČCI

ZuzTa

MINIDRÁČCI

ZuzTa

SKŘÍTCI

ZuzTa

PIDILIDI (Plaziči)

otevírá se na jaře

  T – Sporťáčci T – Gymnastika S

T – Gymnastika L (17-18,30)

Adéla

 
Čtvrtek

MINIDRÁČCI

Lada

DRÁČCI

Lada

PIDILIDI

(Lezci) ZuzTa

    T – Gymnastika S 15:00 – 15:45 Kačka T – Gymnastika S 15:45 – 16:30 Kačka T – Gymnastika M 16:30 – 17:30 Kája  
Pátek

DRÁČCI

Bára

PIDILIDI

(Lezci) Bára

PIDILIDI

(Plaziči) Bára

           
KURZ TERMÍN
I. podzimní 14. 9. 2020 – ? 2021
II. jarní ZRUŠEN

 

 

 

V tyto dny cvičení neprobíhá:
I. Kurz: 28.9., 28.10., 17.11., 23.12. – 3.1.
II. Kurz: 1. – 5.3., 2.4., 5.4., 1.5., 8.5.

 

Opatření COVID 19:

 • příchod do Tatranu před cvičící hodinou doporučujeme zkrátit na nejkratší možnou dobu (hlavně čekání v předsálí)
 • vchází se a vychází se hl. vchodem, kde je také umístěna dezinfekce na ruce – prosíme používat vždy nebo mýdlo na WC u recepce
 • rouška je povinná v celé budově (neplatí při cvičení)
 • šatnu navštívit na co nejkratší nutnou dobu
 • sál se větrá po každé hodině minimálně 5 min.
 • pomůcky se pravidelně dezinfikují (včetně klik a zábradlí)
 • při vstupu do sálu prosíme všechny rodiče, aby při každé lekci podepsali bezinfekčnost
 • prosíme rodiče, aby v případě jakéhokoli podezření z nákazy Covid 19 nebo i jen náznaku chřipky zůstali s dětmi doma
 • prosíme rodiče, aby za sebe neposílali na hodinu náhradníky (jiné dítě s rodičem), povoleno je střídání rodinných příslušníků u zapsaného dítěte

 

VŠEOBECNÉ INFORMACE a přihlášení

 • Kurzy jsou dva v průběhu celé sezony.
 • Kurzy se řídí rozvrhem platným pro celou sezonu. V druhé polovině sezóny se rozvrh pouze postarší, ale děti i lektoři zůstávají na svých hodinách (př: I. kurz skřítci = II. kurz minidráčci). Ve vyjímečných situacích se mohou lektorky změnit.
 • Volná místa v rozvrhu se zobrazují v rezervačním systému ve složce cvičení dětí. Hlídejte si datum na které koukáte 🙂
 • Přihlašování je pouze online.
 • Náhradníky neevidujeme, rezervační systém je stále aktuální.
 • Ukázková hodina je zdarma a nepřihlašuje se na ni předem, probíhá ve vypsaných termínech před vypsáním kurzů. V průběhu rozběhlého kurzu lze navštívit placenou ukázkovou lekci v případě že je volný kurz (viz. přihlašování na lekci). Nemusí platit v rámci šíření nákazy Covid 19.
 • V případě pozdního nástupu nebo nenastoupení na kurz, prosím oznamte emailem nebo sms.
 • Předplatitelé se stávají členy TJ Tatran Střešovice.
 • Předplatitelé mají nárok na jedno tričko / body pro dítě s logem Tatranu na sezonu. Nemusí platit v rámci šíření nákazy Covid 19.
 • Prosíme o zvážení hodiny na kterou se hlásíte. Může se stát, že z důvodu naplněnosti nebude možné vás přesunout. Rezervujte si pouze jednu hodinu, nikoli více hodin za účelem výběru. 
 • Vaše rezervace bude automaticky smazána (budete upozorněni sms), pokud nebude včas spárována s vaší přihláškou do druhé cvičící hodiny. Pokud žádáte o vystavení FA pro zaměstnavatele (pokyny v ceníku a platby) vaše platba se pozdrží a musíte o skutečnosti informovat sms nebo emailem dostatečně v předstihu Karolínu Dudovou. Taktéž u pozdních plateb z vážných důvodů.
 • Předplatitelé I. kurzu mají přednostní právo pro koupi II. kurzu do stejného dne a hodiny. Budou automaticky přihlášeni na II. kurz a poslány platební údaje. Přestupy mezi kurzy se dělají vyjímečně pokud je volné místo a to v předstihu 14 dní před přihlašovacím obdobím. V případě, že předplatitel I. kurzu nebude chtít navštěvovat II. kurz, prosím o sdělení sms nebo mailem. Zbylá volná místa budou nabídnuta veřejnosti v přihlašovacím období.
 • Pro zjištění spárované platby nebo jaký den a hodinu jste si rezervovali využijte přihlášení v rezervačním systému.
 • V případě zrušení hodiny provozovatelem (TJ Tatran Střešovice) má předplatitel nárok na vrácení poměrné části kurzovného. Neplatí v případě přerušení provozu, které bylo nařízené Ministerstvem zdravotnictví ČR a také nařízení karantény jednotlivého kurzu.
 • V případě dlouhodobé nemoci lze vrátit poměrnou část kurzovného na základě lékařské zprávy.
 • S sebou na cvičení: pohodlné oblečení pro rodiče i děti, boty do tělocvičny s nečernající podrážkou (můžou také bosky, měkké botičky, cvičky, ponožky s protiskluzovým vzorkem), uzavíratelné pití. Šatna se zamyká a klíč se vrací na recepci. Nenechávejte si v šatně cennosti! V sále je teplo, ale v předsálí nikoli. Do sálu budete vpuštěni cca 5 min. před zahájením lekce, nebo hned jakmile se uvolní. V případě, že probíhá jiné cvičení a dveře jsou zavřené, nevstupujte a při čekání v předsálí prosím nerušte probíhající cvičení (např. jogínskou meditaci :-)).
 • Přihlašování probíhá:    

1) přihlášením rodiče do kurzu v rozvrhu (např. Dráčci) v rezervačním systému v přihlašovacím období (v září a v lednu). Registrace v rezervačním systému vám umožní se v rezervačním období přihlásit na jednotlivé kurzy. Nikoli, že jste přihlášení pouhou registrací! Po úspěšném přihlášení vám přijde automaticky vygenerovaný email s platebními údaji. Pokud nebudete přihlášení do kurzu, prosím neplaťte předem bez VS. Platba nebude spárována a systém vás automaticky vymaže.

Při přihlašování na II. kurz se přihlašujete na první hodinu toho týdne, kdy kurz začíná. Hledáte tedy únorové datum nikoli lednové v rezervačním systému, tam končí I. kurz.

2) poté zaplacením kurzovného  nejlépe do druhého dne (platební údaje se automaticky vygenerují po přihlášení do emailu)

Potvrzovací email o úspěšném zaplacení automaticky nechodí. Podívat se zda máte placeno můžete ve vašem profilu v rezervačním systému. Pokud včas nezaplatíte budete automaticky vyrozuměni.

3) následné vyplnění online přihlášky  (registrace členů Tatranu). V přihlášce registrujte dítě (počáteční RČ dítěte), pak vyplňujete zákonné zástupce. 

 

PŘIHLÁŠENÍ NA JEDNU LEKCI – zrušeno pro podzimní kurz 2020

PŘIHLÁŠENÍ NA VÍKENDOVOU HERNU

 • Lze se přihlásit pokud je nenaplněný kurz nebo volná kapacita herny.
 • Hodinu rezervujte v rezervačním systému.
 • Hotovostní platba probíhá na recepci TJ Tatran Střešovice před cvičením (platební karty nebereme). Bude Vám vydána kartička, kterou odevzdáte lektorce na lekci či herně.
 • Prosíme zamykat šatnu, nenechávat zde cenné věci a klíč odevzdat na recepci.
 • Přihláška se nevyplňuje.
 • Na víkendovou hernu si můžete vzít přezůvky, pohodlné oblečení, zavíratelné pití i svačinku. Prosíme o udržení čistoty.
 • V případě, že nebudete přihlášení v rezervačním systému na lekci/víkendovou hernu, nemusíte být z důvodu plné kapacity vpuštěni na cvičení. V opačném případě nebudete informováni o zrušení.
Karolína Dudová (1984)

Karolína Dudová (1984)

Tel.: 737 688 102 (preferování sms z důvodu časté výuky)
Mail: karolina.dudova/zavináč/tatran.cz 
BIO: Hlavní kontaktní osoba pro všechny skupiny cvičení dětí. Věčná studentka pracující jako pedagog volného času v DDM Praha 6 - Suchdol. Spolupracuje s UK FTVS a gymnastickými odd, Gymsport a TJ Bohemians. Trenérské činnosti se věnuje 15 let, má trenérskou licenci A specializace Sport pro všechny a kromě sportu ji baví jakékoliv výtvarné tvoření, práce se zvířaty a dělání radosti druhým.
Mgr. Barbora Pánková (1984)

Mgr. Barbora Pánková (1984)

Mail: bapanka/zavináč/seznam.cz 
BIO: Pracuji jako fyzioterapeutka, na FTVS UK dále pokračuji v postgraduálním studiu biomechaniky člověka. Ve své praxi využívám především znalosti pohybového vývoje dětí. Kromě dětských skupinek vedu také cvičení pro dospělé nebo dětskou přípravku tanečního souboru, ve kterém odmala tancuji. Věnuji se horolezectví, cyklistice, pracovala jsem i jako lyžařská instruktorka. Považuji za důležité předat (nejen svým) dětem kladný vztah ke sportu, smysl pro pohyb a rytmus a základy správného držení těla.
Lada Vinšová (1984)

Lada Vinšová (1984)

Mail: lvinsova/zavináč/gmail.com 
BIO: Jsem aktivní maminka, před mateřstvím jsem pracovala v administrativě. Má dcera mi otevřela nové možnosti inspirace, realizace, proto jsem se rozhodla změnit obor a věnovat se předškolní a mimoškolní pedagogice, zejména rozvoji všestranného pohybu, který je pro děti předškolního věku zásadní. K pohybu a zdravému životnímu stylu mám kladný vztah. Pracuji jako lektorka jógy 2 roky a s dětmi již 6 rokem. Licence: Cvičení předškolních dětí a rodičů s dětmi / Cvičitel rodičů a dětí a předškolních dětí III. třídy / Cvičení dětí kojeneckého věku/ Jóga pro děti a dospělé.
Mgr. Kateřina Honzajková (1985)

Mgr. Kateřina Honzajková (1985)

Mail: caatcha/zavináč/centrum.cz 
BIO: Vystudovala jsem pedagogiku a tělovýchovu na Západočeské univerzitě v Plzni, mimo to jsem vedla volejbalovou přípravku dívek TJ Tatran Střešovice a při škole jsem vyučovala angličtinu v mateřské škole. Celý život jsem se věnovala sportu, a protože věřím, že vztah k pohybu se dá pěstovat odmala, vedu k němu nejen vlastní děti, ale i své studenty z pražského gymnázia.
Vzdělání: Cvičitelka rodičů a dětí a předškolních dětí III. třídy. Rekvalifikační kurz Cvičení kojenců a batolat.

Ing. Zuzana Tichá (1986)

Mail: ticha.zuzana/zavináč/seznam.cz 
BIO: Vystudovala jsem Českou zemědělskou univerzitu v Praze, obor Zootechnika. Kladný vztah k pohybu mám již od dětství. Po narození prvního syna jsem hledala sportovní vyžití pro nás oba a cvičení dětí na TJ Tatran Střešovice bylo tím pravým. Postupně jsme společně prošli všemi kategoriemi od cvičení miminek až po cvičení předškoláků. V průběhu se k nám přidala i prostřední dcera a nyní s nejmladším synem jsem se stala cvičitelkou. Podporovat radost z pohybu považuji u dětí za velmi důležité.
Vzdělání: Cvičitel III. třídy rodičů, dětí a předškolních dětí. 
Mgr. Zuzana Kopasová (1982)

Mgr. Zuzana Kopasová (1982)

Mail: zuzikopf/zavináč/gmail.com 
BIO: Vystudovala jsem FTVS a až do nástupu na mateřskou dovolenou jsem učila na základní škole tělocvik. V atletickém oddílu VSK FTVS, jehož jsem členkou, jsem trénovala předškolní děti atletiku a plavání. Své dva syny chci vést ke sportu a pohybu vůbec, proto jsem s nimi začala chodit na Tatran cvičit nejprve jako maminka a teď s mladším synkem i jako cvičitelka.

CENÍK A PLATBA

Název cvičení Cena kurzu Cena lekce
PIDILIDY, SKŘÍTCI, MINIDRÁČCI, DRÁČCI, T – Sporťáci, T – Gymnastika S, M 2300,- x
T – Gymnastika L  2500,- x
Víkendová herna x 100,-

PLATEBNÍ ÚDAJE A INFO:

Platební údaje jsou každému automaticky vygenerovány po přihlášení do kurzu a zaslány na e-mailovou adresu uvedenou v registraci. Platební údaje, tedy vámi přidělený VS, není totožný na I a II kurz.

Cena se vždy platí v plné výši (tedy nesmí se z ní odečíst jakýkoli příspěvek a ani jiná sleva), aby se mohla automaticky spárovat s vaším jménem a nebyli jste tak nenávratně vymazáni ze seznamu pro nezaplacení kurzu. Výjimkou je pouze pozdní nástup do kurzu (přihlášení do kurzu po začátku), kdy rezervační systém automaticky vygeneruje poníženou částku. Pokud žádáte o vystavení FA pro zaměstnavatele (pokyny viz. dole) vaše platba se tím pozdrží a musíte o skutečnosti informovat sms nebo emailem dostatečně v předstihu, aby jste nebyli vymazáni z rezervace. Taktéž u pozdních plateb z vážných důvodů. 

Kurzy nelze platit hotovostně na recepci.

FAKTURA PRO ZAMĚSTNAVATELE:

Žádost o fakturu pro svého zaměstnavatele prosím zašlete e-mailem naší paní účetní na jana.riedlova/zavináč/tatran.cz. V žádosti prosím uveďte všechny náležitosti, které potřebujete uvést ve faktuře pro svého zaměstnavatele.

POTVRZENÍ PRO POJIŠŤOVNU:

Žádost můžete podat na recepci v Tatranu vyplněním svých údajů do konce září. Po uplynutí měsíce nelze vystavovat potvrzení.

PŘÍSPĚVEK AKTIVNÍ MĚSTO:
(týká se pouze žadatelů s trvalým bydlištěm v Městské části Praha 6)

1) Registrujte se (přihlášený účastník v rezervačním systému) na portál aktivnimesto.cz – Tatran Střešovice – vyberte sportovní aktivitu – Cvičení rodičů s dětmi (pokud jste nenašli jiný přesný název z přihlášení v rezervačním systému).
2) Tatran následně potvrdí, že k nám chodíte.
3) Městská část Praha 6 Tatranu v následujících měsících pošle váš příspěvek 600,-Kč.
4) Jelikož nelze každou platbu kontrolovat zvlášť, je nutné zaplatit celou částku za kurz, aby se platba spárovala s vaším jménem a nebyli jste kvůli tomu automaticky vymazáni ze seznamu přihlášených z důvodu nezaplacení.                                                                                                                                     

5) Žádost o zaslání vašeho příspěvku Kč 600,- prosím zašlete e-mailem naší paní účetní na jana.riedlova/zavináč/tatran.cz. V žádosti prosím uveďte jméno dítěte, datum narození, jméno rodiče a číslo bankovního účtu, kam si přejete částku poslat.

zavináč = @ (nepodporujeme roboty)