Florbalový Tatran získal letos zlato, stříbro i bronz

Tatran Střešovice zkompletoval v jubilejní třicáté sezóně celou sadu medailí. Vedle druhého A-týmu mužů, kteří se probojovali po sedmi letech superfinále, brali třetí místo dorostenci. Nejlepšími v republice jsou junioři, kteří za svým tažením udělali zlatou tečku!

Hned tři elitní střešovické týmy dosáhly v letošní sezóně na cenné kovy. Pokud to vezmeme popořadě, jak se vyhlašují stupně vítězů, je třeba jako první zmínit dorostence. Ti se po úspěšné základní části dokázali probojovat do play-off, ve kterém zůstali neporaženi až do semifinále, kde těsně neuspěli proti Spartě. V zápase o třetí místo však vcelku jednoznačně porazili soupeře z Havlíčkova Brodu a sezónu mohli zakončit vítězně a s medailemi na krku.

Ačkoli se říká, že je stříbrná medaile je ta nejsmutnější, pro střešovický A-tým mužů se jedná o opravdový úspěch. Po poměrně rozsáhlé obrodě hráčů, která trvala několik sezón, se barvy Tatranu objevily v Superfinále po dlouhých sedmi letech. Skvěle odehraná sezóna, kdy střešovičtí borci většinu času hájili první příčku nakonec skončila prohrou v pražské O2 aréně. Mladý tým však ukázal, že svůj potenciál teprve rozvíjí a můžeme od něj očekávat veliké věci.

Kov nejcennější a titul Mistra České republiky získali junioři. Tým, který byl po základní části druhý, naprosto jednoznačně dokráčel až do finálové série, kde ho čekal tým z Chodova. Po dvou výhrách v řadě, byl titul na dosah ruky. Hráči si však museli na zlaté oslavy ještě počkat. Pražští rivalové dokázali během dvou zápasů vyrovnat a o celkovém vítězství nakonec rozhodoval jeden poslední duel, na který dorazilo do Stodoly přes čtyři sta diváků. V utkání, kde se atmosféra v hale dala krájet, nakonec zvítězil domácí Tatran a to poměrem 7:4, čímž zajistil klubu zlatou tečku za celou jubilejní třicátou sezónou.

Na závěr rozhodně nesmí být opomenut A-tým střešovických žen, který dosáhl největšího úspěchu v novodobé historii Střešovic. Od samotného Superfinále jej nakonec dělila jedna jediná výhra. Během semifinálové série, ve které se holky rvaly jako lvice totiž dokázaly soupeřky zaskočit a dohnat souboj až do rozhodujícího sedmého zápasu, ve kterém bohužel padly. Po sezóně jim tedy náleží čtvrtá příčka, jenž je ovšem jasným signálem, že jdou správným směrem.