Florbalový Tatran oslavil 30let vlastním filmem

Florbalová složka Tělovýchovné jednoty Tatran Střešovice slaví v letošní sezóně třicáté narozeniny! Jelikož se jedná o historicky nejstarší a nejúspěšnější klub v České republice, muselo na jeho počest přijít něco velkého. Z prvotního nápadu, natočit krátké medailonky, nakonec vznikl dokumentární film.

Střešovický dokument je vůbec prvním, který přináší ucelený audiovizuální pohled do historie českého florbalu, což je důležitým milníkem, neboť se v současnosti řadí mezi nejpopulárnější sporty v Česku. Film mapuje, jak klubou historii, tak vlastně i vývoj florbalu v České republice, neboť to byly právě zakladatelé florbalu na Tatranu bratři Vaculíkové a jejich kamarádi, kteří děrovaný míček v roce 1991 do české republiky přivezli. Pokud totiž v Česku existuje nějaký klub, který by byl spojen s celým vývojem florbalu jako sportovního odvětví, je to právě Tatran Střešovice.

Kromě historie dostala prostor i mladá generace, která má přilákat mladší diváky a zároveň ukázat prototypy budoucnosti florbalu jako mladého a divácky atraktivního sportu

Film měl premiéru 30. září v kině Dlabačova a již několikrát byl k vidění i na programech České televize. Nyní je volně ke shlédnutí i na jejích internetových stránkách zde.