Petice za zlepšení sportovních podmínek na Praze 6

Praha 6 je jednou z nejvyhledávanějších destinací pro život v České republice, o čemž hovoří i více než 100.000 obyvatel, což jí zařazuje mezi nejlidnatější celky v celém hlavním městě. Za kulturním, společenským a venkovním vyžitím však pokulhává v pozadí možnost sportovat. Ačkoli je na území Prahy 6 opravdu velké množství sportujících dětí, aktivních lidí a spolků, které jejich aktivity zastřešují, zoufale chybí prostory, k tomu určené.

 

Vnitřních sportovišť je v Praze 6 fatální nedostatek. Na rozdíl od většiny okresních měst nám chybí kvalitní vnitřní plavecký areál, máme pouze jeden zastaralý zimní stadion, který nabízí jednu a půl hodiny veřejného bruslení týdně, školní tělocvičny jsou sice zrekonstruovány, ale rozměrově a kapacitně pro plošné sportovní aktivity nevyhovují. Areál Strahova je v havarijním stavu a amatérský sport téměř neumožňuje, stejně tak vnitřní sportoviště Dukly. Největší vnitřní sportoviště, které provozuje Tatran Střešovice, TJ Ruzyně, nebo Aritma Praha jsou zastaralá, na hraně bezpečnostní technické způsobilosti, a přesto jsou přetížena. Jen velmi těžko lze porovnávat tělocvičny Sokola Liboc, Sokola Dejvice, Sokola Hanspaulka, TJ ÚVN, TJ Břevnov a dalších s evropskými standardy.

 

Proto se Tatran Střešovice rozhodl podpořit projekt na novou multifunkční halu, která by tento problém alespoň částečně vyřešila. Organizovat sportovní akce v podmínkách, které MČ Prahy 6 nabízí je stále obtížnější, a proto přicházíme s peticí na stavbu nového areálu, který nás alespoň trochu přiblíží k evropským standardům. Hala, která by se měla nacházet na území Střešovic v ulici Pod Novým lesem je dle návrhu citlivě zahrnuta do okolního prostoru. Umožní rozvoj pohybových aktivit školám a školkám a zjednoduší jejich organizaci. Navíc kromě sportu bude využitelná i pro kulturní a společenské akce. Zároveň věříme, že se po architektonické a funkční stránce stane jednou z dominant Prahy 6.

 

Touto cestou se obracíme na širokou veřejnost, která má zájem sportovní podmínky na Praze 6 zlepšit. Pomocí petice, která bude probíhat od června do začátku září, chceme získat podporu MČ, bez níž zůstane projekt pouze na papíře. Petici je již teď možné podepsat na těchto místech:

1) Tatran Střešovice – recepce
2) Cafe&Bar Na Andělce
4) Tenisové kurty Tatran Střešovice – aréal Vozovna
3) Hokejový stadion Hvězda Praha
4) DDM Praha 6 – Stadion mládeže Kotlářka
5) ORP Centrum s.r.o. – recepce
a další místa budeme postupně přidávat

 

Zároveň můžete vyjádřit podporu i pomocí online petice, kterou ve stejném znění naleznete zde:
https://www.petice.com/petice_za_vystavbu_multifun…

 

Tímto děkujeme za vaši případnou podporu a doufáme, že se společně budeme těšit z nových prostor, které posunou Prahu 6 zase o trochu dál.