Mikulášova střešovická cesta

Mikulášova střešovická cesta

Už to pomalu vypadalo, že letos žádný Mikuláš chodit nebude, ale usmálo se na nás štěstí a spolu s Andělem a Čertem mohou vyrazit obdarovat hodné a postrašit zlobivé děti. I když vše bude probíhat jinak, než jsme zvyklí, rozhodli jsme se i my na Tatranu uspořádat skromnější verzi Mikulášské.

Jelikož je stále spousta omezení a pravidel, se kterými nehne ani anděl s čertem, bude letošní nadílka probíhat venku v okolí náměstí Před bateriemi, proto doporučujeme teplé oblečení. Letošní Mikulášská cesta je naplánovaná na úterý 8.12. Přijít můžete kdykoli mezi 14:30 a 16:30. Není nutné se nikde nahlašovat, a dokonce ani chodit na start. Je určena pro malé Tatraňáky. Doporučená horní hranice je 8 let.

Celá akce bude probíhat tak, že děti se svým doprovodem budou obcházet stanoviště vyobrazená na mapě. Na každém stanovišti pak zodpoví otázku nebo splní úkol, který mají napsaný na Andělském dokumentu (popřípadě to za ně napíší rodiče). Poté, co obejdou všech 9 míst vyobrazených na mapě a vyplní celý dokument, vhodí jí do Mikulášovi schránky a budou si moci vzít balíček dobrot, které jim tam Mikuláš připravil. Stanoviště je možné obejít v jakémkoli pořadí.

Vzhledem k situaci prosíme rodiče, kteří mají k dispozici tiskárnu, aby si vytiskli mapu (mapu stačí mít i v mobilu) a dokument sami. Vyhneme se tak hromadění lidí. Pro ty, co nebudou mít možnost si dokumenty vytisknout budou připraveny u medailovníku před Tatranem (veliký strom před vchodem), ti ostatní mohou jít klidně rovnou na stanoviště a začít plnit úkoly. Jelikož je celá akce naplánována jako bezkontaktní, nebude Mikuláš se svými pomocníky přítomen.

Věříme, že i když to nebude taková Mikulášská, na kterou jsme zvyklí a kterou máme rádi, tak si to děti užijí a sladká odměna pro ně bude alespoň malou kompenzací za všechna omezení.

S sebou:

  • Propisku
  • Andělský dokument a mapu (pokud máte možnost si ji vytisknout)

Andělský dokument

Mikulášova mapa

Mikulášova střešovická cesta je pořádaná za podpory Městské části Prahy 6. Děkujeme.