FLORBAL: Střešovický A-tým se připravuje na playoff!

PLAYOFF 2019 – T-REX JDE DO BOJE! 

Letošní vyřazovací boje jsou tu, tabulky jsou zapomenuty a začíná se odznovu! Celkem 4 elitní týmy vstoupí během nadcházejícího víkendu do bojů o nejcennější trofeje, tak si pečlivě přečtěte celý článek, ať jste v obraze. Přednostně vám servírujeme jízdní řád domácích utkání!

MUŽI: LADĚNÍ FORMY V ZÁVĚRU!

Letošní základní část v podání střešovického A-týmu byla jako jízda na horské dráze, přičemž platilo pravidlo “bohatým beru, chudým dávám”. Tatran dokázal porazit vítěze základní části z Mladé Boleslavi, hned třikrát v sezoně pražskou Spartu (2 výhry v lize, 1 v poháru) a dvakrát ovládl i derby s Chodovem (po 1 výhře v lize a v poháru). Na druhou stranu podobné výbchy jako dvě prohry s Vinohrady nebo zaváhání na hřišti České Lípy stály střešovický tým důležité body a zejména proto je z toho až páté místo v tabulce, což je ale oproti loňskému sedmému místu zlepšení.

Velikým příslibem do vyřazovacích bojů jsou ale výsledky s týmy TOP4 a zároveň pětizápasová vítězná šňůra, která byla přetržena až 23 sekund před koncem utkání s naším čtvrtfinálovým soupeřem z Vítkovic. Souboj Tatranu a Vítkovic bude reprízou loňské čtvrtfinálové série, která i přes velký počet prodloužení či závěrečných nájezdů vyzněla lépe pro ostravského soupeře, který dokázal v pátém utkání strhnout výhru na svou stranu.

Série začíná již tento víkend v Ostravě a do Stodoly se stěhuje o víkendu 9. – 10. března v následujících termínech:

SO 9.3. (ČF3) Tatran Teka Střešovice – Florbal Vítkovice (19:00, STODOLA Aréna Střešovice)

NE 10.3. (ČF4) Tatran Teka Střešovice – Florbal Vítkovice (18:00, STODOLA Aréna Střešovice)

Očekávání hlavního trenéra Milana Fridricha: “S Vítkovicemi nás nečeká nic snadného a zápasy budou věřím rozhodovat opět detaily. Doufám, že my předvedeme naše nejlepší možné výkony a emoce ze hřiště se přenesou i na publikum a užijeme si Play-off se vším všudy!”

ŽENY: POSTUP ZA 5 DVANÁCT! 

Zatímco mužský A-tým si postup zajistil s předstihem a sezonu dohrával relativně dlouho s jistotou pátého místa, Tatranky musely o navrácení playoff Extraligy žen zpátky do Stodoly bojovat doslova do posledních sekund základní části. V posledním kole potřebovala družina trenéra Pavla Skazka bodovat v utkání s Židenicemi naplno. Aura úspěchu v důležitých utkání s brněnskými soupeřkami opět zaúřadovala a v místě, kde Tatranky v minulé sezoně obracely sérii play-down v posledních dvou minutách se v neděli prezentovaly podobným comebackem. Až dvě branky Karolíny Vachuškové v posledních 5 minutách utkání rozhodly o plném bodovém zisku Tatranu, který zajistil holkám osmou příčku po základní části, což znamenalo jediné – playoff Extraligy žen se po pěti letech vrátilo zpět do Stodoly!

Ve volbě soupeřů si jako třetí na tahu zvolily tatranský tým hráčky FBC Ostrava, které v obou letošních vzájemných střetnutích na hřišti dominovaly. O favoritovi série je tak bezpochyby jasno, ale Tatranky svým soupeřkám určitě nedají nic zadarmo! Série startuje o víkendu na půdě soupeře a o týden později se stěhuje do Stodoly v následujících termínech:

SO 9.3. (ČF3) Tatran Střešovice – FBC Ostrava (16:00, STODOLA Aréna Střešovice)

NE 10.3. (ČF4) Tatran Střešovice – FBC Ostrava (15:00, STODOLA Aréna Střešovice)

Očekávání hlavního trenéra Pavla Skazka: “FBC je v této sérii favoritem, ale určitě neskládáme zbraně a jdeme do každého zápasu s cílem vyhrát. Očekáváme sérii plnou emocí a super zápasů, jak se v playoff sluší a patří!”

JUNIORKY: ČTVRTÁ VODA BŘEHY MELE

Juniorky zakončily základní část I. ligy juniorek na čtvrtém místě, ale s výjimkou prvního Chodova mají s ostatními týmy TOP4 (Tigers JM a Florbal Vítkovice) ve vzájemných utkáních vyrovnanou bilanci. Ve výběrů soupeřů ukázaly juniorky na IBK Hradec Králové, se kterým zahájí sérii “domácím” utkáním netradičně v azylu kladenské BIOSky. V neděli pak juniorky míří do Hradce Králové, kde může být série hraná na 2 vítězná utkání rozhodnuta. V případě nerozhodného stavu po úvodním víkendu by juniorky odehrály rozhodující utkání v neděli 10.3. od 12:00 ve Stodole.

SO 2.3. (OF1): PSN Tatran Střešovice – IBK Hradec Králové (16:00, SH BIOS Kladno)

Očekávání hlavního trenéra Marka Michálka: “Do prvního kola vstupujeme jako jasný favorit i přesto, že v úvodním vzájemném utkání nás IBK Hradec Králové velice potrápil. Věřím, že holky naopak naváží na výkon z druhého zápasu a sérii zvládneme. Přesto víme, že soupeř má své kvality a nesmíme rozhodně nic podcenit.”

JUNIOŘI: ČEKÁNÍ NA SOUPEŘE

Junioři zakončili základní část KB ligy juniorů na pěkném třetím místě a během nadcházejícího víkendu budou sledovat boje jejich potenciálních soupeřů v předkole play-off. V příštím týdnu čeká juniory výběr soupeře pro osmifinále, které zahájí v sobotu 9.3. v domácím prostředí STODOLA Arény Střešovice. Den na to je čeká boj na půdě soupeře, kde může být série hraná na dvě vítězná utkání ukončena. V případě nerozhodného stavu po osmifinálovém víkendu by se rozhodující utkání hrálo ve středu 13. března ve Stodole.

SO 9.3. (OF1): PSN Tatran Střešovice – XXX (13:00, STODOLA Aréna Střešovice)

Očekávání hlavního trenéra Jakuba Menharta: “Playoff bereme jako velkou výzvu, na kterou se chceme dokonale připravt a odevzdat v každém zápasu maximum. Uvidíme, kam nás to dovede!”